Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne to nic innego jak zwiększanie wizerunku firmy dla zapytań lokalnych. Pewnie nie raz szukałeś pewnej rzeczy czy usługi w całym kraju, by finalnie skorzystać z usług sąsiada, którego spotykasz kilka razy w tygodniu?

Google z roku na rok zwiększa personalizację wyników wyszukiwania, dopasowując je odpowiednio dla wielu czynników jakie zbierane są podczas naszego korzystania z Internetu. Możemy do nich zaliczyć nasz wiek, płeć, zainteresowania, godziny użytkowania urządzeń, rodzaj tych urządzeń oraz lokalizację z których właśnie jesteśmy podłączeni do sieci wyszukiwania.

Mapy Google

Podstawową czynnością związaną z pozycjonowaniem lokalnym jest umieszczenie swojej firmy czy działalności w mapach Google. Mapy z zaznaczonymi punktami usługowymi czy sklepami pojawiają się w coraz większej ilości zapytań i bezpośrednio kierują nas do kontaktu z danymi przedsiębiorstwami.

Zadbamy by Twoja firma znalazła się w odpowiednim miejscu, informacja o niej wzbudzała zainteresowanie i okazywała rzetelne podejście do klienta.

Wizytówka Google+ i oceny Google

Kolejnym elementem, który zwiększa lokalną wiarygodność firmy jest wizytówka Google+ połączona wielokrotnie z wynikami wyszukiwania oraz ocenami. Odpowiednie połączenie kont, prawidłowa konfiguracja oraz dbałość o najmniejsze detale to elementy, które pozwolą Ci zapewnić zainteresowanie w Twoim mieście i okolicy. Google umożliwia także Twoim klientom pozostawić opinie o Twojej usłudze.

„Pamiętaj, że jeżeli robisz dobrą robotę, to grafik masz ustalony przynajmniej na pół roku do przodu. Polecają Cię Twoi zadowoleni klienci - nawet wtedy, gdy prosisz, żeby tego nie robili.”

Dla kogo pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne skierowane jest głównie dla firm o zasięgu regionalnym. Trudno bowiem wyobrazić sobie hydraulika, który będzie pokonywał 300 km w celu zażegnania awarii w odpływie zlewowym.

Jeżeli pragniesz zwiększyć widoczność swoich usług dla lokalnych klientów, pozwól nam zaopiekować się Twoją lokalną wizytówką. Odpowiednia optymalizacja poparta doświadczeniem zaowocuje zwiększoną liczbą klientów. Około 80% użytkowników, którzy poszukują usług lokalnie dokonuje zakupu lub korzysta z oferowanych usług. Pozycjonowanie lokalne umożliwia zaistnienie w wyszukiwarce nawet niewielkim firmom, skupiających się głównie na działalności lokalnej.