Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron

Twoja strona nie jest widoczna w Internecie? Klienci nie potrafią odnaleźć Twojej firmy w Internecie? Sklep internetowy, który prowadzisz nie ma wystarczającej liczby klientów? Najwyższy czas zainteresować się usługami z zakresu SEO (z ang. Search Engine Optimization). Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych oraz użytkowników z nich korzystających umożliwia promowanie własnych stron www szerokiemu gronu odbiorców.

Na czym polega pozycjonowanie?

SEO to cała paleta zaawansowanych technik służących do promocji serwisów internetowych w wynikach wyszukiwarek internetowych. Pozycjonowanie ma na celu zwiększenie widoczności danej witryny www dla osób szukających konkretnych informacji w wyszukiwarkach internetowych.

Działania pozycjonowania składają się z dwóch głównych elementów:

  • On-Page – dotyczą optymalizacji i działań na pozycjonowanej stronie internetowej,
  • Off-Page – dotyczą działań marketingowych, które nie odbywają się na stronie docelowej.

Czy pozycjonowanie stron www to proces ciągły?

Pierwsza definicja SEO pojawiła się około 2002 roku. Był to czas, gdy na rynku rodziły się pierwsze wyszukiwarki internetowe. Początkowe działania optymalizacyjne były bardzo proste i praktycznie każdy mógł odpowiednio dopasować swoją stronę pod wyszukiwarki internetowe. Rozbudowa algorytmów wyszukiwarki i ciągłe zmiany w nich zachodzące sprawiły, że optymalizacja staje się procesem ciągłym i długoterminowym. Wymaga to stałej analizy rynku, szerokiego zakresu działań rozłożonych w dłuższym okresie czasu.

„Pozycjonowanie jest procesem powolnym, ale bardzo perspektywicznym. Nie daje natychmiastowych efektów, ale dobrze prowadzona kampania SEO daje długoterminowe korzyści.”

Pozycjonowanie każdej strony www to osobna historia

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych nie może opierać się o identyczne, szablonowe rozwiązania dla wszystkich witryn. W celu realizacji zawierzonych celów dla danej witryny, tworzymy innowacyjną strategię zwiększającą jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Opieramy się przy tym na sprawdzonych technikach i metodach podpartych naszym doświadczeniem.

Dlaczego warto pozycjonować strony www?

Pozycjonowanie nadal pozostaje stosunkowo tanią formy reklamy, która wyświetlana jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Idealnie kreuje Twój wizerunek w Internecie, a Twoja firma staje się bardziej rozpoznawalna i ceniona. Dobra widoczność w wyszukiwarce sprawia, że stajesz się wiarygodnym kontrahentem w oczach klienta, dzięki czemu możesz budować stałe relacje biznesowe. Pozwól odnaleźć się potencjalnym klientom z całego świata.