Festiwal SEO 2016

Festiwal SEO 2016 przeszedł do historii

Przez jednych nazywani magikami, przez innych informatykami. Prawie 500 osób zajmujących się na co dzień pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami reklamowymi w wyszukiwarkach internetowych czy ogólnie pojętym marketingiem zebrało się 25 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na 4. ogólnopolskim Festiwalu SEO.

Tematyka festiwalu SEO

Jak co roku impreza składała się z 15 minutowych wystąpień specjalistów z całej Europy. Motywem przewodnim tegorocznej edycji można uznać ważność content marketingu w efektywnym pozycjonowaniu stron internetowych, jakość strony jako ważny element konwersji użytkowników oraz obniżenia zagrożenia kar ręcznych od wyszukiwarki Google. Poruszono także tematy przyszłości wyszukiwania w internecie oraz alternatyw w pozyskiwaniu ruchu na strony klienta.

Podobnie jak w poprzednich latach (2013, 2014, 2015) do Katowic zawitali doświadczeni specjaliści, którzy dzielili się swoimi przemyśleniami, wiedzą i cennymi przykładami. Dzięki czemu słuchacze w dużo prostszy sposób mogą połączyć teorie i z praktyką oraz zainspirować się niekonwencjonalnymi działaniami innych.

#FestiwalSEO 2016

Prelegentami na tegorocznej gali byli Cezary Glijer z K2, Jan Michalski z Cash In Pills, Łukasz Rogala z Fru.pl, Wojtek Mazur z Elephate, Mateusz Dela z GoEuro, Paweł Stykowski z WhitePress, Krzysztof Marzec z Deva Group, Krystian Szastok z SEO Arise Digitally, Łukasz Żelezny z uSwitch oraz Michał Wiciński pracownik Google Search Quality Team.

Tegoroczna edycja to już czwarta konferencja Festiwalu SEO. Odbyła się nowoczesnym kompleksie kongresowym znajdującym się obok katowickiego Spodka. Z roku na rok na festiwal przyjeżdża co raz więcej osób, tak też było i w tym roku, gdzie w komfortowych warunkach prawie 500 osób miało możliwość zapoznania się z nowymi trendami i dobrymi praktykami z zakresu działań w wyszukiwarkach internetowych.

Imprezę wspierali: SEMSTORM, SENUTO, CashInPills, WhitePress, Direct Affiliate, Majestic, DeepCrawl, SeoStation.pl, Brand24 oraz smarthost.pl.

Więcej informacji na: www.silesiasem.pl

Festiwal SEO to cykliczna impreza organizowana przez dr Artura Strzeleckiego, założyciela SilesiaSEM, niezależnego specjalistę SEM z wieloletnim doświadczeniem.

Kategorie:

Może Ci się spodobać

Optymalizacja treści pod kątem SEO

Dlaczego warto optymalizować treści pod…

Czyn nieuczciwej konkurencji

Pozycjonowanie stron internetowych jako czyn…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *