Festiwal SEO 2016

Festiwal SEO 2016 przeszedł do historii

Przez jednych nazywani magikami, przez innych informatykami. Prawie 500 osób zajmujących się na co dzień pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami reklamowymi w wyszukiwarkach internetowych czy ogólnie pojętym marketingiem zebrało się 25 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na 4. ogólnopolskim Festiwalu SEO.

Tematyka festiwalu SEO

Jak co roku impreza składała się z 15 minutowych wystąpień specjalistów z całej Europy. Motywem przewodnim tegorocznej edycji można uznać ważność content marketingu w efektywnym pozycjonowaniu stron internetowych, jakość strony jako ważny element konwersji użytkowników oraz obniżenia zagrożenia kar ręcznych od wyszukiwarki Google. Poruszono także tematy przyszłości wyszukiwania w internecie oraz alternatyw w pozyskiwaniu ruchu na strony klienta.

Podobnie jak w poprzednich latach (2013, 2014, 2015) do Katowic zawitali doświadczeni specjaliści, którzy dzielili się swoimi przemyśleniami, wiedzą i cennymi przykładami. Dzięki czemu słuchacze w dużo prostszy sposób mogą połączyć teorie i z praktyką oraz zainspirować się niekonwencjonalnymi działaniami innych.

#FestiwalSEO 2016

Prelegentami na tegorocznej gali byli Cezary Glijer z K2, Jan Michalski z Cash In Pills, Łukasz Rogala z Fru.pl, Wojtek Mazur z Elephate, Mateusz Dela z GoEuro, Paweł Stykowski z WhitePress, Krzysztof Marzec z Deva Group, Krystian Szastok z SEO Arise Digitally, Łukasz Żelezny z uSwitch oraz Michał Wiciński pracownik Google Search Quality Team.

Tegoroczna edycja to już czwarta konferencja Festiwalu SEO. Odbyła się nowoczesnym kompleksie kongresowym znajdującym się obok katowickiego Spodka. Z roku na rok na festiwal przyjeżdża co raz więcej osób, tak też było i w tym roku, gdzie w komfortowych warunkach prawie 500 osób miało możliwość zapoznania się z nowymi trendami i dobrymi praktykami z zakresu działań w wyszukiwarkach internetowych.

Imprezę wspierali: SEMSTORM, SENUTO, CashInPills, WhitePress, Direct Affiliate, Majestic, DeepCrawl, SeoStation.pl, Brand24 oraz smarthost.pl.

Więcej informacji na: www.silesiasem.pl

Festiwal SEO to cykliczna impreza organizowana przez dr Artura Strzeleckiego, założyciela SilesiaSEM, niezależnego specjalistę SEM z wieloletnim doświadczeniem.

Kategorie:

Może Ci się spodobać

Optymalizacja treści pod kątem SEO

Dlaczego warto optymalizować treści pod…

Czyn nieuczciwej konkurencji

Pozycjonowanie stron internetowych jako czyn…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *